Innowacyjny stół rehabilitacyjny z pilotem jak go dobrać, by się nam na nim dobrze funkcjonowało w gabinecie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem to standardowe wyposażenie pomieszczeń fizjoterapii, bez którego trudno jest przeprowadzać fizjoterapię chorego. Na rynku osiągalnych jest wiele rodzajów stołów, które przeznaczone są do różnego rodzaju rehabilitacji, a ich forma odpowiada rzeczywistym zapotrzebowaniom, aby odciążyć fizjoterapeutę w momencie prowadzenia terapii. Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest prawdopodobnie najbardziej potrzebnym stołem wśród rehabilitantów. Funkcja elektrycznej regulacji wysokości jest obowiązkowa, jeżeli zazwyczaj podczas rehabilitacji chcemy opuszczać i podnosić chorego. Nie potrzebujemy wtedy przerywać masażu tylko w czasie delikatnie regulować leżanką. Stół rehabilitacyjny z pilotem wspaniale sprawdzi się warunkach jak z gabinetu korzysta, kilku masażystów. Wiemy, że każdy spośród nich posiada indywidualne preferencje i będzie mógł bezpośrednio dostosować wysokość do swoich potrzeb. Dla komfortu terapeuty i chorego stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym jest zaopatrzony w elektryczną regulację wysokości w zakresie 41-105 cm. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath jest to stół jakości VIP, dzięki czemu obicie jest antybakteryjne jak też odporne na plamy. Posiada też zagłówki z poprawiającym jakość dziurą na twarz oraz ergonomiczne podpórki na ręce. Jak wiemy stół rehabilitacyjny z pilotem jest osiągalny w kliku odmianach kolorystycznych. Materiał musi pasować kolorystycznie wnętrzu kliniki. Konstrukcja ramy na której opiera się stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest niesamowicie wytrzymała i ponadto może posiadać różne kolory. Barwiona jest ona proszkowo, a dobór tonów jest naprawdę duży. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową jest zaopatrzony w kąta przechylenia zagłówka od -70° do 40° oraz 2-częściowy zagłówek z podłokietnikami opuszczanymi względem ich centralnej części. Stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym może być również zaopatrzony w funkcje fotela. Przednia cześć stołu może być poodnoszona pod katem 90 stopni. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath może być również zaopatrzony w elektryczna regulację środkowej części leżanki, którą potrafimy podnieść na wybraną przez nas wysokość. Oczywiście stół rehabilitacyjny z pilotem może posiadać te obie funkcje jednocześnie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości podstawowe wyposażenie:

  • opuszczane kołka, dzięki tej funkcji stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową możemy lokować w właściwe dla nas miejsce bez wyraźniejszego wysiłku
  • stół rehabilitacyjny z pilotem jest solidny i odporny na wielkie obciążenia, dzięki czemu podczas przeprowadzenia masażu stół się nie wygina
  • stół rehabilitacyjny z pilotem bobath posiada podział leżanki na kilka części w współzależności od swoich potrzeb. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową winien zawierać jak najwięcej łamań, dlatego tutaj najkorzystniej wziąć pod uwagę stół 5 lub 7-częściowy.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości występuje w kliku formach i cenach. Dlatego selekcjonując odpowiedni stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym winniśmy zwrócić uwagę na przyzwyczajenia masażysty. Oczywiście musi się wspomnieć im więcej funkcji tym opłata niestety będzie większa. Warto natomiast mieć na uwadze aby stół rehabilitacyjny z pilotem był najwyższej klasy, świadczy to też o własnym gabinecie.