Czy taka mata z kolcami z poduszką nadaje się dla każdego?

Mata z kolcami do akupresury dla kogo się nadaje?
Czy mata z kolcami będzie pomyślna dla Ciebie? Mata z kolcami z poduszką https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 który wybrać rozmiar? Jeśli zastanawiają cię te wszystkie pytania namawiamy do zapoznania się z poniższym blogiem, w którym postaramy się wyjaśnić powyższe pytania. Coraz więcej osób posiada siedzący tryb życia, przebywanie w jednej pozycji często prowadzi do stałych bólów karku lub szyi. Mata z kolcami do akupresury stanowi doskonałe rozwiązanie i działa w zniwelowaniu bólu. Mata z kolcami do rehabilitacji do czego służy? Mata z kolcami na kręgosłup została ona stworzona przez chińskich lekarzy, interesujących się akupresurą. W zależności od wyselekcjonowanego zestawu potrafimy mieć – mata z kolcami z poduszką, jaka jest w różnych kształtach. Wszystkie elementy pokryte są wypustkami, które pod wpływem ciężaru naciskają bolące miejsca. Nacisk rzutuje na organizm w ten sam sposób co tradycyjny masaż – łagodzi napięcie mięśniowe, wzmacnia układ krwionośny. Działa uspokajająco na nasz organizm. Wypustki są wyprodukowane z plastiku czy metalu te z niklu czy dogodne dla osób zaczynających, gdyż mogą generować duży ból. Wypustki przymocowane są w kilkunasty rzędach do maty, dzięki czemu nacisk jest regularny. Są one w rozmaitej liczbie, są mata z kolcami z poduszka które posiadają nawet 17 tysięcy kolców. Delikatne zaczerwienienie skóry oraz delikatne wgłębienia świadczą o leczniczym działaniu maty i ciekawszym ukrwieniu konkretnego miejsca.
Przy jakich schorzeniach mata z kolcami będzie dobra?

  • bóle stawów
  • bóle kręgosłupa
  • cellulit
  • stress
  • łagodzenie bóli miesiączkowych

Mata z kolcami do rehabilitacji jak funkcjonuje? Są niezmiernie praktyczne w użyciu. Wystarczy ułożyćsię na miękkim podłożu i po prostu się na nich ułożyć. Charakterystyczne jest to aby miejsce styku z wypustkami, które nas boli było pozbawione ubrania. Jeśli na samym wstępie na macie z kolcami sprawia nam ból możemy ją przykryć cienkim kocem. Wiele osób, bardzo chwali sobie działanie maty, jednak pamiętajmy, aby używać ją systematycznie. Jeśli chcemy zminimalizować nacisk na ciało musimy mate ułożyć na sprawnym podłożu, wtedy nacisk na nasze ciało będzie słabszy. Mata z kolcami na kręgosłup – osoby początkujące oraz szczególnie wrażliwe na ból mogą zaczynać przygodę z kolcami od 5 do 10 minut terapii dziennie i idealnie jeżeli będą to kolce z plastiku. Gdy przyzwyczaisz się do nacisku, będziesz w stanie używać z maty coraz dłużej. Mata z kolcami na kręgosłup możesz nawet pozostawać na niej 40 minut dziennie, oglądając telewizję czy grając przy laptopie. Mata z kolcami do akupresury to właściwy wyjście na wojnę z bólem w domowy zaciszu. Lecz przed jej wykorzystaniem winniśmy się umówić ze lekarzem, który dokładnie poleci nam wykonywane zadania.

Miejmy na uwadze, że mata z kolcami do akupresury nie zastąpi nam istotnej terapii, ale na 100% nam pomoże jeśli będziemy ją poprawnie i codziennie stosować. Dodatkowo, organizm po sesji leżenia na macie do akupresury jest odprężone, wypoczęte. Sugeruje się, aby ułożyć się na macie przed snem, co spowoduje szybsze zaśnięcie oraz głęboki sen.
Mata z kolcami z poduszką przeciwwskazania do używania

  • otwarte rany lub choroba skóry
  • padaczka
  • choroby układu krążenia
  • ciąża