Jaki dobrać stół do bobath, aby fizjoterapia dzieci była wykonywana wygodnie i szybko.

Na samym początku należy napisać czym jest terapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Wykorzystywana jest ona głównie u młodych dzieci, ale może być również praktykowana u dorosłych. Metoda ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i poprawę napięcia mięśniowego. Więc tak ważne jest aby dobrać dobry stół do bobath, który będzie spełniał wyznaczone przez nas zasady.

Stoły do bobatha są jak rozumiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak obecnie wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza rehabilitacja będzie opierać się na dzieciach powinniśmy zakupić stół do bobath https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 specjalnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim pracować. Wymiary leżanki są uniwersalne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z nastolatkami. Stół bobath posiada zwykle antypoślizgowe nóżki, które zapewniają fizjoterapeucie stabilność podczas terapii. Tego rodzaju stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Posiadają stalowe, mocne ramy, które są zwykle malowane proszkowo. Jeśli idzie o materiał potrafimy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może mieć kolor, taki który będzie pasował do naszego gabinetu. Jest to dosyć ważny aspekt naszego designu. Tapicerka musi posiadać certyfikat UE. Obicia według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na normalną tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu premium, które są grubsze, a jakość chorego jest o wiele wyższy przy masażu.

Charakteryzują się one przeważnie świetną powłoką przeciwbakteryjną, a wszelkie zanieczyszczenia są prosto z tego wariant materiału zmywane. Stół do bobatha możemy kupić w dowolnej konfiguracji, jednak tu na 100% ważna będzie wartość do zapłaty. Im lepsze wyposażenie tym właśnie opłata będzie wyższa.

Możemy również nabyć stół bobath elektrycznie sterowany, który na 100% będzie cenowo droży, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, która jest kierowana automatycznie za pomocą pilota, umożliwi nam podnoszenie chorego w czasie trwania rehabilitacji. Dzięki czemu komfort chorego będzie o wiele większy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, która daje utrzymanie również potrafimy ją wybrać w kilku barwach. Tapicerka i jej kolor też dostępny jest w kilku możliwościach do wyboru od podstawowego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Wersja ta jest idealna przy niewielkim lokalu i różnych metodach pracy rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath waży około 90 kg dlatego poruszanie go może być trudne, a złożenie go i ustawienie w dobrej pozycji, jest niewątpliwie ogromnym walorem.

Stół do bobatha możemy również doposażyć:

  • możemy zmienić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i ramy
  • dokupić pilota nożnego lub tradycyjnego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy kuracji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien mieć regulacje wysokości. nabyć w supermarketach elektronicznych w których jest zapewne największy ich wybór. Wybierając właściwy dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z myślami w necie jak również z ocenami fizjoterapeutów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długi okres czasu. Jeśli mamy wątpliwości warto zatelefonować do sklepu lub do niego pojechać, aby zapytać się o szczegóły.