Jak dobrać stoły elektryczne do masażu aby wygodnie się na nim działało?

Aby wyszukać odpowiednie stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Powinno się na nim działać wygodnie fizjoterapeucie, jednak również pacjent powinien czuć się dobrze. Stół do masażu to konieczne akcesorium każdej kliniki. Wszak jego nabycie nie jest proste. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów jak powierzchnię, regulację również jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego salonu, a nawet kliniki, więc powinno się dobrać rodzaj, jaki będzie się doskonale reprezentował się. Stół do rehabilitacji możemy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, jaki jest przenośny musi posiadać sporo udogodnień, aby szybko można było go spakować i przetransportować. Powinien posiadać pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w czasie transportu. Wielką zaletą będzie jego waga im lżejszy tymże korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się wśród fizjoterapeutów, jacy wykonują zabiegi w domach klientów także często muszą go transportować. Cena takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić zwyczajnie na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna cechą, która mają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość przystosowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na odpowiedniej dla nas wysokości nawet w czasie masażu. Stół do rehabilitacji winien dysponować odpowiednią liczbę segmentów. Modyfikacja ich położenia daje bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu.

Odpowiedniejsze ułożenie pacjenta umożliwia bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała oraz przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji winien być też pokryty takim materiałem, żeby można było go swobodnie czyścić. Jeżeli stół do masażu jest wykorzystywany w gabinecie, a my jako właściciele chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego wyposażenia to naturalnie występują one w wielu odcieniach. Pamiętajmy jednak, żeby dobrać kolor i obicie, które jest trwałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wybrać w podobnym odcieniu, aby komponowały się idealnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, że taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest też wysokość stołu, która winna być regulowana, nie tylko dla chorego lecz przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się wygodnie.
Stoły elektryczne do masażu wielkość oraz obciążenie
Minimalna wielkość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości przychodni to gdzieś 120 cm. Jest on wygodny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie rzecz prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu potrzebny w ciągu pracy fizjoterapeuty, więc warto przeznaczyć trochę czasu, żeby dobrać najidealniejszy dla nas.