Dobrać odpowiedni stół stacjonarny do masażu czy jest to dostępne zadanie?

Najważniejszym sprzętem w pracy masażysty jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być praktyczny i komfortowy zarówno dla kobiety masującej jak i tej realizującej masaż.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wybrać na co zwrócić uwagę?
Kupując stół stacjonarny do masażu powinno się kierować się podstawowym założeniu, jakie dla każdego z nas na pewno będzie różne. Jeśli masaż jest twoją pasją i będzie prowadzony sporadycznie nie jest ci potrzebny kosztowny i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Ale jeżeli każdego dnia przyjmujesz na nim pacjentów musisz starannie pomyśleć jaki stół do fizjoterapii zakupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najpopularniejsze będą stoły do masażu przenośne, które zawsze pozbawione są automatyki, ponieważ jest ona ciężka. Więc taki stół do fizjoterapii możemy nabyć już w sumie 2 tys, złotych. Powinien on zawierać pokrowiec do podnoszenia, swobodnie i bezproblemowo się składać. Jego masa jest też bardzo lekka, dzięki czemu potrafi go każdy swobodnie przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już druga rzecz. Mogą one dochodzić cenowo aż do kilkunastu tysięcy.

Niektóre z nich są w pełni automatyczne – leżanka i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Drugie zaś są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, jakie są się na spodzie stołu. Najtańszą alternatywa będzie tu stół stacjonarny do masażu, który posiada regulowaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał kupić?
Potrafią być one zbudowane z drzewa lub z metalu. Aluminiowe stoły są zwykle lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły przenośne. Stół do fizjoterapii z drzewa to przede wszystkim niesamowity wygląd oraz prostota .Takie stoły dobrze sprawdzają się więc w postaci stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o prawidłowej wielkości to konieczny sprzęt każdego fizjoterapeuty. Pracuje przy nim poprzez wiele godzin i| aby nie obciążać bardzo odcinka lędźwiowego na wysokość powinna być regulowana. Jest to konieczne do zrealizowania doskonale masażu. Szerokość materaca jest też czymś bardzo ważnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości mniejszej niż 60 cm, ale również za znacznie bardziej pomocne oraz powszechne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeśli idzieo komfort pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele komfortowo niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach buzi czy stóp liczy się ergonomia oraz bezpośredni dostęp do normalnych partii ciała. Uwagę warto wówczas zwrócić na obecność regulowanych elementów umożliwiających na ustawienie ciała mężczyzny w perspektywie komfortowej zarówno dla niego, jak i dla rehabilitanta. Dobrze dobrany stół do fizjoterapii nie jest to| na pewno wybór szybki. Najlepiej zasięgnąć wiedzy w specjalnym markecie, gdzie sprzedawca doradzi nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej przydatny.