Gdzie najlepiej kupować kamień Gua Sha jak się prezentuje?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie stosowane głównie w technikach masażu oraz pielęgnacji skóry. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W połączeniu świadczy to dosłownie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, używana do masażu twarzy, jest przeważnie zbudowana z jadeitu lub różowego kwarcu. Te naturalne minerały mają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co daje, iż są idealne do użytkowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma różne kształty, które są dopasowane do różnych obszarów twarzy oraz zwykle mają zaokrąglone krawędzie, ażeby nie uszkodzić gładkiej skóry. Kamień Gua Sha wykonywany nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zmniejszeniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do naprawy elastyczności oraz stanu skóry. Dodatkowo, sporo ludzi uważa, że płytka Gua Sha do masażu twarzy posiada właściwości relaksujące dodatkowo potrafi posłużyć w redukcji strachu oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest często zwany również „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne użycie jest fundamentalne dla osiągnięcia pożądanych efektów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak odpowiednio użyć kamień Gua Sha https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85:
1. Umyj twarz: Na początku powinno się dobrze umyć skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu bądź innego delikatnego preparatu czyszczącego. Usunięcie wszelkich pozostałości make up i zanieczyszczeń pozwala na efektywniejsze wchłanianie serum pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Dalej na oczyszczoną skórę twarzy powinno się nałożyć krem bądź inny ulubiony środek do pielęgnacji skóry. Preparat ten dostarczy właściwą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i pozwoli jej prostsze przesuwanie się po twarzy.


3. Wybierz odpowiedni kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wyselekcjonuj kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, jaki potrzebujesz masować. Większe kamienie mogą być używane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , robiąc proste pociągnięcia wzdłuż kształtów twarzy oraz szyi. Unikaj zbyt silnego naciskania, by uniknąć podrażnieniom twarzy. Możesz skupić się na obszarach, gdzie powstają zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powtórz ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez pewną liczbę powtórzeń lub przez określony okres, zwykle około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po ukończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy powinna być dobrze oczyszczana wodą, potem osusz ją i przechowuj w suchym miejscu. Systematycznie stosowany kamień Gua Sha może pomóc w poprawie krążenia krwi, zmniejszeniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i ulepszeniu jędrności oraz stanu twarzy.