Trenażer do oddechu jak wybrać najatrakcyjniejszy dla nas? –

Masz częste infekcje, chorowałeś na Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Konieczny zatem jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspiera w przywróceniu lub utrzymaniu właściwej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany zwykle sportowcom. Zapewne nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano wykonywać na nich indywidualne terapie oddechowe, dopasowane do potrzeb konkretnego chorego. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla kobiet długo leżących;
  • dla sportowców szczególnie w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które działają głosem, jak np piosenkarze;
  • chorzy po przebytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go używać:

  • ludzie w czasie infekcji oddechowej;
  • ludzie z pękniętym bębenkiem lub w czasie choroby ucha;
  • u pacjentów z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy typy.? Możemy tutaj wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak także mechaniczny. Jak wiemy manualny jest o dużo tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak się prezentuje i z czego się składa. Zasadniczo zbudowane są one wyjątkowo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma również 3 różne piłki w trzech odcieniach, które podkreślają przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o innej wielkości powietrza. W czasie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Jednak w czasie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej rozwinięty trenażer do oddechu manualny może zawierać regulacje ruchu powietrza. Ale wszystko tu uzależniony jest o modelu jaki stanie przez nas wybrany. Trenażer medyczny automatyczny jest lżejszy i w stosowaniu. Jego kluczową cechą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest niewielki i zakończony ustnikiem. Pracuje na zasadzie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w nowoczesnych modelach potrafimy sami ustawiać. Przy wydechu nie ma oporu.

W czasie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były bardziej dynamiczne. Pamiętajmy jednak, że nawet taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą lekarza. Nie zawsze każdy spośród nas rozumie jak je właśnie ustawić i jak długo na nim ćwiczyć w czasie zajęć. Proponowane jest oczywiście wykonywanie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla kobiet zaczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeśli zamierzamy unowocześnić naszą wydolność oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wtedy trenażer medyczny powinien być kupiony w specjalistycznym sklepie. Na 100% musi być automatyczny a my jako zawodnicy powinniśmy być pod kontrolą lekarza. Trenażer do oddechu jest dostępny w hipermarketach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak i wagą, jaka może okazać się kluczowa przy jego doborze. Istotne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał własne oczekiwania. Nie zawsze korzystnie jest kupić najdroższy model, warto zatem zasięgnąć najpierw opinii przed jego zakupem.