Jak wybrać dobre stoły do rehabilitacji, aby dobrze się nam na nich działało.

Stoły do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego. Bez niego ciężko nam będzie przeprowadzać zabiegi. Jednak jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak żeby spełniły nasze oczekiwania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy stosować stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich zadanie. Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako leżanki. Powinno się także przeanalizować jaka grupa ludzi w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla niemowląt inne dla osób starszych. Stoły do rehabilitacji główny podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji przeznaczone są do klinik, które prowadzą tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one bezpieczną i ciężką konstrukcję, oraz bogate dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w niezwykle zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na liczbę segmentów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ustawienia daje bowiem nam konkretniejszy komfort i wygodę działania oraz rozwija możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, które mają np 3 części regulowane umożliwiają nam odpowiedniejsze przygotowanie pacjenta, oraz wielki komfort w czasie pracy. Do terapii manualnej świetnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które mają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo komfortowe i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają także specjalne wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które poprawiają komfort pacjenta, lecz także wycięcie na twarz w zagłówku. Jeżeli masaż jest wykonywany na kręgosłup położenie chorego jest niezwykle istotne. Konstrukcja stołu jest także szczególnie ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeżeli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy salami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przesunąć. Kółka możemy blokować na etap masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa wskazuje możemy je transportować i masaż przeprowadzić w mieszkaniu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich istotną cechą jest mała waga, by łatwo się go przewoziło. Są one wyprodukowane ze stabilnego antybakteryjnego materiału i bezproblemowo się je składa. Sporo z nich ma określone pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji mobilne powinny być też stabilne w momencie zabiegu, więc przed kupnem powinniśmy dokładnie porównać modele.

Wybór na rynku jest naprawdę duży. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 możemy nabyć w dobrych cenach, jednak im więcej| będą miały funkcji tym niestety cena będzie większa.

Jednak wybór właściwego modelu powinien być oparty o szczegółową analizę wszelkich dostępnych modeli i wybrany dobrze przez rehabilitanta.