Jak urządzić gabinet fizjoterapeutyczny w doskonałej cenie nabywając stół elektryczny do rehabilitacji

Polski stół do rehabilitacji to główne wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego działać. Chory chce, aby masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie wygodny zatem tak niezmiernie istotny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem chorego, lecz również aby był wygodny dla rehabilitanta, bo przecież on jest pracując na nim najwięcej czasu. Na naszym rynku dostępnych jest sporo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest chyba najkorzystniej zaawansowanym urządzeniem i niestety najdroższym. Ale jest coraz częściej kupowany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na używanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tu duża, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi lekko się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • ma specjalne wyposażenie do dobrego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • solidna konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • wygodny dla chorego
 • ustalana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości blatu. Jest ona znacznie ważna jeżeli chodzi o pracę i prowadzone zabiegi, a tym samym wpływa na lepszą jakość terapii i pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa określa będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć także regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona także dość przyjemna w stosowaniu.

Czy ilość elementów które ma elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. Przecież to fizjoterapeuta powinien jasno sprecyzować zakres masaży przeprowadzanych w gabinecie i do tego przystosować odpowiedni stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy poznać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, wielkość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być stabilny i łatwy w prowadzeniu. Są one całkowicie ciężkie dlatego wyposażone zostały w kółka, które usprawniają jego poruszanie. Oczywiście na czas masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie posuwał się. Leżanki o wysokości do 62 cm będą świetne dla młodzieży, jednak dla doświadczonych są one za niskie i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu optymalna to 100 cm jednak dla dziewczyn starszych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć około 120 cm wtedy komfort chorego będzie dużo lepszy. Poszukując doskonały stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, ale przede wszystkim na komfort pracy masażystę i chorego.