Bańki gumowe na cellulit kiedy rozsądnie jest je stawiać? Czy warto wykonywać zabieg w domu?

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz większym zainteresowaniem. Rezultaty są naprawdę błyskawiczne również potrafimy je dostrzec już po kilku tygodniach wykonywania zabiegu. Bańki gumowe nie tylko napinają skórę ud lub ramion, ale jednocześnie pozwalają wymodelować naszą sylwetkę, a przede wszystkim zniwelować cellulit – bańki gumowe na cellulit https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9. Masaż odbywa się także na bóle mięśni i wspaniale rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe to kategoria baniek próżniowych, których metoda funkcjonowania, to zaciąganie tkanki pod wytworzonym ciśnieniem. Są one najczęściej stworzone z gumy czy sylikonu, lecz również możemy spotkać takie stworzone ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit występują w różnych kształtach, dzięki czemu potrafimy dostosować ich moc do wybranej przez nas partii ciała:

  • o wielkości 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu większych części ciała jak pośladki czy brzuch
  • o wielkości 2-5 cm bańki chińskie gumowe dobrze sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak korzystać?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra powinna być dobrze nawilżona właściwymi balsamami do masażu lub zwykłą oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przytwierdź do wybranej partii ciała i usuń nadmiar powietrza. Kształt który posiadają bańki chińskie gumowe zezwala koordynować siłę z którą bańka gumowa jest zasysana do uda.
  • 3. Okres masażu jest określony od partii ciała. Masaż bańką chińską winien trwać od 15 do 30 minut. Wolno go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Pełna seria zawiera zwykle około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt intensywna moc użyta przy masażu może doprowadzić zrobienie się wybroczynów w miejscach delikatnych jak np. wetrze twarz.

W jaki celu są stosowane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są wyjątkowo wydajnym środkiem do konfrontacji z rozstępami czy cellulitem. Jest zatem forma nieinwazyjna i niedroga, dlatego coraz więcej osób z niej korzysta. Bańki gumowe na cellulit są tanie, a masaż już po kilku spotkaniach daje efekty.

Dzięki niemu nasza twarz staje się zrelaksowana i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, a skóra robi się przyjemniejsza i jędrniejsza.
Bańki gumowe są także wykorzystywane w leczeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale także zmieszają napięcie spowodowane siedzącym sposobem życia. Masaż nie winien być robiony, u ludzi z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w kierunkach leczniczych potrafimy zastosować w:

  • bólach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • bólach mięśniowych;
  • bólach płucnych;
  • problemach ukrwienia danej strony.

Czy bańki gumowe na cellulit możemy używać sami w mieszkaniu?
Zapewne tak, jednak przed masażem winniśmy się dobrze do niego przygotować. Umyć, wysuszyć skórę, jak też właściwie ją natłuścić olejkami gdy np. jojoba, kokosowy. Bańki gumowe winny zawierać temperaturę około 40 stopni, zatem świetnie jest ją przed zabiegiem namoczyć w letniej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże powinno się pamiętać, aby zabieg wykonywać zwykle w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa powinny być zaciągane w najniższym miejscu i kulistymi ruchami masaż winien być prowadzony ku górze. Miejmy na uwadze, że sam masaż nie zdziała cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim zwyczaje żywieniowe, aby wyniki były naprawdę imponujące.